top of page

Розвиваємо таланти

 

В умінні помічати найдрібніші деталі в поведінці дитини батькам немає рівних. Вони безпомилково визначають за обличчям трирічної дитини, що вона погано спала вночі. Саме ця здатність допоможе розкрити таланти та здібності малюка.

Однак для цього необхідно дотримуватися кількох рекомендацій:

 

  • Відзначайте маленькі здібності дитини, а не тільки ті, що кидаються в очі.

  • Постійно цікавтеся у вихователів, тренерів і друзів дитини, що в неї виходить найкраще.

  • Ставте малюкові запитання на кшталт: «Що було б, якби...».

 

Діти повинні спробувати себе в різних заняттях, не зупиняючись відразу на одному.

Дотримуючись даних порад, ви можете отримати повну інформацію про приховані таланти вашої дитини.

 

Як мандрівник серед мільярдів зірок у нічному небі шукає Полярну зірку, яка вкаже йому шлях, так і батьки повинні звертати увагу на найменші дії, слова й емоції малюка, щоб визначити його природні здібності.

 

Коли ви помітите найменшу здібність, запитайте себе: «Як моя дитина може максимально її розвинути? Що я можу зробити для того, щоб вона із задоволенням розвивала свої здібності? Як вона зможе використовувати цю здатність у житті?»

 

Допомога найближчого оточення в розвитку дитячих талантів

 

  • У дитячому садочку, у дворі й під час різних занять дитину оточує багато інших людей – як однолітків, так і дорослих. Ми часто радимося з вихователями, тренерами та іншими дорослими про те, як розвинути її здібності. Ми схильні порівнювати досягнення нашого малюка з досягненнями інших.

 

  • Вихователі та тренери зазвичай розповідають нам про те, в чому дитина недостатньо сильна. Якщо акцентувати увагу тільки на цьому, ми не зосереджуємо увагу на її здібностях. Проявіть ініціативу й самі запитайте, що найкраще виходить у малюка.

 

Пам'ятайте, що навіть найменше зауваження вихователя або тренера про те, що дитина сильна в чому-небудь, може свідчити про наявність у неї певного таланту.

 

Чого ваша дитина може вас навчити

 

  1. Користуючись великим життєвим досвідом і знаннями, ви можете багато чого навчити свого малюка. Наприклад, ви можете допомогти йому зрозуміти, що його сьогоднішні дії впливають на майбутнє життя. На жаль, бажання у всьому керувати діями дитини не дають нам сконцентруватися на її справжніх бажаннях і потребах.

 

  1. У цей же час думки й почуття дитини з приводу її занять поза домом можуть багато чого сказати про те, до чого вона схильна. Запитайте дитину: «Що ти відчувала, коли..?», «Чому в тебе виникли такі почуття?», «Чи можеш навести приклад?», «Що тобі сподобалося найбільше?», «Що тобі не сподобалося?» Не перевантажуйте дитину питаннями відразу ж після закінчення певного заняття.

 

  1. Розвиваючись, діти схильні спиратися на свій власний досвід. Тому звертайте увагу на те, щоб ваші питання не виглядали для малюка глузливо. Згодом він зможе розвинути свою здатність пояснювати почуття. Чим більше ваша дитина буде розповідати, тим краще ви зможете зрозуміти її здібності й допомогти в їх розвитку.

 

 

 

 

Як пояснення та практика допомагають розкрити таланти дитини

 

  • Світ дорослих вимагає, щоб люди вибирали собі сферу діяльності й діяли логічно. Практика й пояснення розцінюються як заняття для дітей, а від дорослих чекають конкретних дій і готовності до різних ситуацій. Людина потребує пояснення та практики все життя, однак батьки намагаються розвивати таланти дитини за дорослим зразком: знаходять те, в чому вона особливо сильна, і відразу ж починають розвивати цю здатність.

  • Найкраще, що ви можете зробити для своєї дитини – дозволити їй пробувати себе в різних заняттях, видах спорту й мистецтва. Згодом вона зможе самостійно вирішити, чим займатися. Ви повинні переконати малюка в тому, що він може сам приймати рішення, але йому потрібно присвятити час тому, щоб знайти заняття, яке максимально відповідає його здібностям.

 

Батьки часто здійснюють зайвий тиск на дитину, обмежуючи її у виборі занять. Тільки можливість пробувати себе в різних сферах набагато важливіша. Діти можуть мати здібності до занять, якими потрібно починати займатися з раннього віку (наприклад, деякі види спорту). Ви повинні бути впевнені в тому, що такий вибір позитивно позначиться на розвитку малюка в довгостроковій перспективі. Не покладайтеся лише на думку тренера, беріть до уваги й те, як це допоможе дитині стати цілеспрямованим і впевненим у собі дорослим.

 

Розвиток талантів дитини – тривалий процес. Весь цей час батьки повинні бути уважними до потреб дитини. На цьому шляху необхідно зберігати дружні стосунки з дитиною й підтримувати її. У майбутньому вона буде вам дуже вдячна.

bottom of page